Daniel a Ján - študenti psychológie na stáži v hospici

Pridané: 21.3.2019 08:01:09 Počet zobrazení: 2185

21 Marec 2019

V dňoch 7. - 11. marca 2019 absolvovali v Hospici MIlosrdných sestier v Trenčíne odbornú stáž dvaja študenti KU RK - Daniel a Ján.

V posledný deň svojej stáže napísali do kroniky hospicu tieto slová:

Jeden múdry muž raz povedal: "láska spočíva v skutkoch milosrdenstva", a práve tu sme zažili presak týchto slov do našich sŕdc. Aj za tak krátky čas sme spoznali krásu tejto práce a so sebou si odnášame viac než sme dali. Ďakujeme skvelému kolektívu lekárov, zdravotných sestier a ošetrovateľov, upratovačiek, vrátnikov a špeciálna vďaka patrí Mgr. Horniakovej, ktorá bola ku nám po celý čas nápomocná, otvorená a ľudská - bola pre nás inšpiráciou (a stále je).

Vďaka!

Daniel z ďalekého Východu
Janko z neďaleka

stážisti

Mgr. Diana Horniaková, psychologička hospicu sa po stáži študentov psychológie z Katolíckej univerzity v Ružomberku - podľa jej slov - utvrdila vo viere, že psychológia na Slovensku má svetlú budúcnosť. ... mladí stážisti, študenti psychológie veľmi rýchlo pochopili základnú filozofiu paliatívnej starostlivosti a psychológie; hneď v prvý deň si ich obľúbil celý náš interdisciplinárny tím. K pacientom pristupovali s mimoriadnym rešpektom, úctou a snahou zachovať čo najvyššiu možnú mieru ich dôstojnosti. Prepájali svoje teoretické poznatky do praxe...

Milý Daniel a Ján, ďakujeme Vám.

Viac o stážovaní v hospici TU

Táto stránka používa cookies. Viac info